Milan Shkrinar, mund të largohet si lojtar i lirë?!

Milan Shkriniar nuk i ka dhënë ende një përgjigje përfundimtare Interit për zgjatjen e kontratës së tij, kështu që “Nerazzurrët” kanë frikë se ai do të largohet si lojtar i lirë në fund të sezonit. Marrëveshja aktuale e sllovakut skadon në qershor dhe gjigantët e Serisë A i kanë ofruar atij një marrëveshje të re me gjashtë milionë euro në vit plus bonuse.

Kjo është një rritje e madhe e pagës duke marrë parasysh pagën e tij aktuale prej 3.8 milionë euro, por Shkriniarit iu ofruan 8.5 milionë euro nga PSG verën e kaluar, një shumë që “Nerazzurrët” nuk mund ta përballojnë. Drejtorët e Interit duhej të takoheshin sot me agjentin e Skriniar, por nuk është e sigurt nëse takimi do të ndodhë. Me siguri, Shkriniar nuk do t’i japë Interit një përgjigje përfundimtare përpara javës së ardhshme dhe Nerazzurrët kanë frikë se ai do të largohet si lojtar i lirë në qershor

Sipas “La Gazzetta dello Sport”, Interi nuk e ka përjashtuar asnjë opsion, duke përfshirë shitjen e Skriniar në afatin kalimtar të janarit. Deri më sot, 27-vjeçari nuk ka marrë asnjë ofertë për afatin kalimtar dimëror, por nëse Nerazzurrët nuk mund t’ia zgjasin kontratën në javët në vijim, do të përpiqen të mos e humbasin falas në qershor.

PSZH dhe Totenham janë lidhur me nënshkrimin e sllovakut, i cili iu bashkua Interit për 34 milionë euro nga Sampdoria në 2017.

LEXO EDHE:

Back to top button