Milani afron edhe një veteran në sulm

Ajo që kishte qenë një thashethem në fillim të tregut të transferimeve, po kthehet për të qarkulluar me forcë dhe gjithashtu mund të shndërrohet në diçka më shumë: Manxhukiq te Milani, një goditje që mund të rezultojë thelbësore për luftën e kampionatit. Futbollisti kroat, i lirë aktualisht pas përfundimit të aventurës së tij te Al Duhail, po kërkon një klub me të cilin të vazhdojë karrierën e tij dhe, pse jo, të shtojë edhe disa tituj në vitrinën shumë të pasur.

- Advertisment -

Milani u takua me agjentin e tij dhe tashmë është në dorën e Paolo Maldinit për ta mbyllur ose jo marrëveshjen për gjashtë muaj

LEXO EDHE:

Back to top button