Milani kërkon që të plotësohen 4 pozitat e ekipit në merkaton e verës

Skuadra e Milanit do ta nisë merkaton e verës me objektiva të qartë, ku më kryesori është ai i një sulkmuesi goli. Sipas “Gazzetta dello Sport”, i pari në listën e sulmuesve është holandezi Xhoshua Zirkzee, që luan me Bolonja në Seria A.

Alternativa është sllovaku Benjamin Sesko (luan me Leipcig). Një nga këta dy emra pritet të veshë fanellën kuqezi sezonin tjetër, duke qenë sulmuesi kryesor për skuadrën e ardhshme. Por, përveç sulmit, priten edhe tre goditje të tjera: Një mesfushor qendror, një qendërmbrojtës dhe një mesfushor mbrojtës.

Emrat që pëlqehen nga drejtuesit “kuqezinj” janë ato të Lakroa (Volfsburg), Brasie (Brest) dhe Adarabiojo (Fulham).

LEXO EDHE:

Back to top button