Milani largon kapitenin për mbrojtësin 23 vjeçar

Skuadra e Milanit prej muajsh po reflekton mbi të ardhmen e kapitenit Alesio Romanjolit, kontrata e të cilit skadon në vitin 2022. Pas ndeshjes së “Olimpio” është bërë edhe më e fortë ideja që ia vlen të shpenzosh 28 milionë euro në fund të sezonit për mbrojtësin Fikaio Tomori, që është në pronësi të Çellsit.

- Advertisment -

Një lëvizje që do t’i jepte fund përvojës së Romanjolit si kuqezi. Kapiteni mbërriti në Milano 6 vite më parë nga Roma, për 25 milionë euro.

Maldini, para ndeshjes me Romën deklaroi me me diplomaci që rinovimi i kontratës së kapitenit Romanjoli do të diskutohet kur të jetë momenti i duhur dhe se marrëdhëniet e tij me trajnerin Pioli e me futbollistët e tjerë janë shumë të mira. Por nëse drejtuesit e “Djallit” vendosin të blejnë Tomorin, fati i Romanjolit duket i paracaktuar.

LEXO EDHE:

Back to top button