Miu i kung fu-së bën disa lëvizje mbresëlënëse për të dalë nga kthetrat e sorrës

Nuk ka rëndësi se sa herë kemi parë një skenë të dobët të shpalosur në një film, ai është gjithmonë i preferuari ynë. Na pëlqeu të shikonim Peter Parker-in duke mposhtur ngacmuesit dhe duke përdorur fuqitë e tij për t’u larguar nga ndërtesat si Spiderman.

Na pëlqente të shikonim një Bruce Wayne jetim që pushtonte frikën e tij nga lakuriqët e natës dhe bëhej një budalla. Ne e duam formulën sepse funksionon – ashtu siç duket sikur ka mbaruar për të pafuqishmin, ai i befason të gjithë dhe e mund djalin e keq.

Epo, nëse do të ecnit nëpër Wollaton Park, në Nottingham, të dielën, do të kishit vënë re këtë skenë të stilit David kundër Goliathit duke u shfaqur në jetën reale. Një mi i përulur i qytetit dukej krejtësisht i dënuar, ndërsa një sorrë më shumë se dyfishi i madhësisë së tij rrëmbeu bishtin e tij në një gjueti.

Paul Biggs/Animal News Agency
Paul Biggs/Animal News Agency

Por, në një moment që mund të jetë gjithashtu i shkruar, brejtësi u shkëput nga zogu dhe u rrotullua për të nisur një kundërsulm mbresëlënës.

Ndërsa ishte ende në ajër, miu nxori dhëmbët dhe shtyu kthetrat përpara për të trembur sorrën. Kafsha e egër padyshim që së shpejti do të përballet me zgjedhjen midis kontratave të Marvel dhe DC.

LEXO EDHE:

Back to top button