МАКЕДОНИЈА

34 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

34 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

Вкупно 34  возачи се санкционирани денеска, од 5:00 до 09:00 часот, на територија на СВР Битола во засилена акциска контрола за возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната.
Како што соопшти МВР, од нив 24 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 10 надвор од населено место. bwin sport На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци. تعلم اسرار الروليت -Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. العاب لربح المال الحقيقي Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, се вели во соопштението од МВР.
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button