Османи: Не е формална одлуката на Грција за отворање на границите

  Сè уште нема формална одлука на грчката Влада за отворање на границите, затоа е направен тој застој на македонско- грчката…

  Димитров: Нашиот случај е тест за Унијата дали ние од Западен…

  Нашиот случај е тест за Европската Унија дали ние во регионот на Западен Балкан ќе можеме да и веруваме на…

  Моменталните мерки за заштита уште најмалку една недела, смета Филипче

  Министерот за здравство, Венко Филипче, смета дека превентивните мерки коишто моментално се во сила треба да останат уште една недела.…

  ГП Богородица работи нормално, а Евзони уште не е отворен

  Најфреквентниот граничен премин Богородица кон соседна Грција утрово функционира нормално во очекување на поголемо сообраќајно раздвижување на патници и туристи,…

  Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 12…

  Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 12 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно…

  Казни за 47 мотоциклисти на територијата на Скопје

  Во текот на вчерашниот ден спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на СВР Скопје за санкционирање на прекршоци што…

  Притвор за двајца осомничени кои неовластено држеле оружје

  Основното јавно обвинителство Струга поведе истражна постапка против 55-годишен жител на с. Трапчин Дол, кичевско и 42-годишен жител на с.…

  Словенечкиот претседател Пахор во Белград

  Словенечкиот претседател Борут Пахор денеска ќе престојува во Белград на разговори со српскиот претседател Александар Вучиќ, како дел од подготовките…

  Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност

  Ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со услови за појава на локален краткотраен дожд во планинските региони.…

  Израелската војска влезе во Појасот Газа

  Израелската армија објави дека нејзини припадници синоќа влегле во Појасот Газа, како дел од операцијата против палестинското екстремистичко движење Хамас,…
  Back to top button