ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Африм Гаши изгласан за нов претседател на Собранието

Собранието со 76 гласови за и 6 против, го изгласа Африм Гаши за нов претседател на Собранието.

Против изборот на Гаши гласаа пратениците на Левица додека пак пратениците од Европскиот фронт предводен од ДУИ не беа присутни во салата.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button