ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Алсат ја обезбеди листата предложена од Маричиќ за помилување на затвореници

Алсат ексклузивно го обезбеди целосниот список на лица кои издржуваат затворска казна, за кои министерот за правда Бојан Маричиќ бара од претседателот делумно или целосно помилување.

Advertisements

На списокот има 48 осуденици, за 45 од нив се бара делумно помилување, додека за три целосно помилување. Покрај Сеад Кочан и Бобан Илиќ, на списокот е и Александар Василевски осуден зa тероризам за крвавите настани во Собранието на 27 април 2017 година.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button