ВЕСТИРЕГИОНСВЕТ

Американците предупредени да не патуваат во Србија и Албанија

Американскиот Стејт Департмент ги предупреди државјаните на САД да не патуваат во Србија, Албанија и уште седум други држави, поради лошата епидемиолошка состојба со коронавирусот.

Advertisements

Стејт департментот ги предупреди граѓаните да не патуваат и во Словенија, Литванија, Авганистан, Гренада, Белизе, Сент Китс и Невис и Маурициус. Се наведува дека тие држави се меѓу земјите од четврти степен во кои е регистрирана значителна распространетост на коронавирусот.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button