ВЕСТИСПОРТФУДБАЛ

Ангеловски го објави списокот на играчи за ЕУРО 2020

Тренерот Игор Ангеловски го откри списокот на играчи поканети на ЕУРО 2020. Она што може да се види на прв поглед е дека се поканети точно сите играчи кои биле дел од европските квалификации. Во оваа прилика, Ангеловски истакна дека мора да веруваме во себе и да играме со целосна самодоверба и дека ова е вистинскиот пат за позитивни резултати.

Advertisements

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button