СПОРТ

Ангеловски: Против Словенија со најсилна формација

Во пресрет на првиот пријателски натпревар против Словенија, селекторот Игор Ангеловски и капитенот Стефан Ристовски сметаат дека овој предизвик ќе биде добар тест пред Европското.

Advertisements

„Барди е добро и со нетрпение очекуваме да се приклучиме на групата. Ова се првите подготовки за нас и Словенија е квалитетна репрезентација и тоа ќе биде добар тест. Анализираме и ги анализираме противничките тимови и заедно се подготвуваме за следните предизвици. Побарајте стадионот да биде исполнет до максимум и дајте им поддршка на играчите како што заслужуваат. Не експериментирам многу и тој ќе биде домаќин на најдобриот тим“, рече меѓу другото Ангеловски.

„Очекувам дека утре ќе го имаме целиот стадион онолку колку што дозволуваат анти-ковид мерките, рече меѓу другото Ристовски.

Пријателскиот натпревар Македонија-Словенија ќе се одржи во вторник на стадионот Тоше Проески, во 18.00 часот.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button