СПОРТФУДБАЛ

Анри: Ќе кажам директно, победникот на Лигата на Шампионите е…

Легендарниот француски напаѓач Тиери Анри гостуваше на „Си-Би-Ес Cпорт“ и во друштво на Џејми Карагер и Мика Ричардс, го кажа своето мислење кој ќе го освои трофејот во Лигата на Шампионите.

„Ќе кажам директно, победникот е – Арсенал. Чао и довидување“, изјави Тиери Анри.

„Што?“ – праша Мика Ричардс, а Карагер дополни во свој стил.

„Навистина? Тоа сепак е Анри, тој може да кажува што сака“.

Мика Ричардс передвиде дека Манчестер Сити ќе ја одбрани титулата во ЛШ во финале против Атлетико Мадрид, а Карагер исто така смета дека Манчестер Cити ќе го освои пехарот во Лигата на Шампионите, а во финалето ќе го победи ПСЖ.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button