СПОРТФУДБАЛ

Баерн е подготвен да продолжи со францускиот дефанзивец

Баерн Минхен е подготвен да ја продолжи соработката со францускиот дефанзивец, Лукас Ернандез. Фудбалерот бележи добри настапи и со репрезентацијата и на клупски план, факт што ги турка Баварците да му понудат нов договор.

Во оваа ситуација, на лето се очекува да си замине Бенџамин Павард. Играчот им се допаѓа на неколку големи европски клубови. Останува да видиме што ќе донесе летниот пазар.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button