СПОРТ

Борење, Блачевиц го совлада Адесања

Јон Блачевиц е победник во главната пресметка на настанот во боречки вештини „УФЦ 259“. Тој со едногласна одлука на судиите го победи Исраел Адесања. Ова е 28 – та победа за Полјакот во УФЦ, кој ги обедини титулите во средна категорија, додека за Адесања ова е прв пораз по 20 победи. Во женска конкуренција, во средна категорија, Аманда Нуњес уште еднаш доминираше во октагонот и ја совлада Меган Андерсон. Третиот предизвик за титула во УФЦ заврши со прекини, откако Петар Јан недозволено го удри својот противник, Алџамин Стерлинг и со тоа му ја предаде титулата.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button