СПОРТФУДБАЛ

Челси се обидува да потпише со трансферната цел на Ливерпул

Челси ќе се обиде да му го грабне португалскиот интернационалец Матеус Нуњеш на Ливерпул, пренесуваат медиумите во Англија.

Advertisements

Се веруваше дека играчот од средниот ред на Вулверхемптон ќе биде трансферна цел број 1 на „црвените“ претстојното лето, но лондончани ќе направат сѐ што е можно за уште побрзо да го обезбедат потписот на Нуњез.

Клоп и Ливерпул подолго време го следат Нуњеш, но, сепак, засега немаат доставено официјална понуда. „Црвените“ имаат огромна потреба од засилувања во средниот ред и ќе се обидат да се засилат по завршувањето на сезоната.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button