МАКЕДОНИЈА

Cончево и топло, попладне со нестабилна облачност

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне и во вечерните часови во северените делови ќе има изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 28 до 36 степени. УВ=9

Во Скопје сончево и топло, попладне со умерен развој на нестабилна облачност. Ќе дува слаб, а попладне умерен до засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне до 34 степени

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button