МАКЕДОНИЈА

Мемеди: СДСМ, ВМРО и ДУИ се нурнати во корупција

Коментирајќи ја извршната наредба на американскиот претседател Џо Бајден за блокирање на имотот и забрана за влез во САД за лица коишто ќе се обидат да направат дестабилизација на Западен Балкан, пратеникот од Алијансата за Албанците, Ремзи Мемеди, за „Патот кон“ на Алсат рече дека ДУИ, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се нурнати во корупција и тоа е основа за расчистување на политичката сцена во земјата.

“Нема повеќе и помалку корупција, тоа не постои во терминологијата. Постои криминал или не постои криминал. Заедно трите субјекти, ВМРО-СДСМ-ДУИ се нурнати во криминал и корупција. Мислам дека ова е токму моментот кога треба да започне да се чисти политичката сцена од такви луѓе“, рече меѓу другото Мемеди.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button