ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Денеска се регистрирани 20 нови случаи на Ковид 19, починаа 2 пациенти

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:
Во последните 24 часа се направени 2.885 тестирања, а регистрирани се 20 нови случаи на КОВИД-19 од:
Куманово – 5, Скопје и Битола – по 4, Тетово – 3, Прилеп, Охрид, Кичево и Крива Паланка – по 1.

Advertisements

Регистрирани се 30 оздравени пациент од:

Скопје – 21, Куманово, Прилеп и Виница – по 2, Кочани, Гевгелија и Берово – по 1.

Пријавени се 2 починати лица: од Скопје (63г и 78г), двајцата се починати во болнички услови.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button