ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Денот на Републиката -2 Август неработен за сите граѓани

Денот на Републиката 2 Aвгуст (понеделник) е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика.

Advertisements

Од Министерството на сите граѓани им го честитаат Денот на Републиката.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button