СПОРТФУДБАЛ

Дешам: Финска и удри шлаканица на Франција

Селекторот на француската фудбалска репрезентација Дидие Дешам е лут на своите избраници поради лошото издание и поразот (0:2) од Финска синоќа во Париз во пријателски натпревар.

Advertisements

– Игравме полошо отколку што можев да си замислам. Иако имавме повеќе посед на топката, малку создадовме шанси. Добивме добра шлаканица во лице. Јас нема да се задржам на ова, тоа е факт. Резултатот е реален. На нашиот тим му беше одржана добра лекција. Понекогаш ваквите лузни дури и не болат. Не победивме затоа што не ја сторивме вистинската работа. Повеќе не сакам да барам други објаснувања за тоа што се случило, изјави Дешам.

МИА

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button