ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Двајца починати и 10 нови случаи на Ковид-19

Во текот на последните 24 часа, од 2.473 извршени тестови на национално ниво, регистрирани се 10 нови случаи на Ковид-19, од кои 7 само во Скопје. Во меѓувреме, Институтот за јавно здравје објавува дека 16 пациенти се излекувани, дознава Алсат.

Advertisements

За истиот период битката со Ковид-19 ја загубија 2 пациенти, по еден од Тетово и од Гостивар.

Од почетокот на пандемијата, во нашата земја се регистрирани вкупно 156.086 случаи, од кои 150.295 се излечиле, а 5.491 починале. Во моментов во нашата земја има 300 активни случаи на вирус на корона.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button