СПОРТ

Европското првенство – репрезентацијата на Македонија во кошарка ќе го одигра против Данска

Европското првенство - репрезентацијата на Македонија во кошарка ќе го одигра против Данска

Првиот натпревар од второто коло од пред елиминациските натпревари за Европското првенство во 2025 година, репрезентацијата на Македонија во кошарка ќе го одигра во Данска.

Advertisements

Скандинавската репрезентација откри дека во спортската сала „Наствед арена“, на 25 месецов ќе го одигра квалификацискиот натпревар со Македонија. Билетите се веќе пуштени во продажба по цена од 780 до 1.400 денари. Во нашата група се и селекциите на Словачка и Норвешка.

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button