СПОРТФУДБАЛ

Фабризио Романо: Столе Димитриевски во Валенсија до 2028!

Столе Димитриевски, ги реши сите дилеми и кариерата ќе ја продолжи во Валенсија. Оваа информација прв ја објави експертот за трансфери во европскиот фудбал Фабрицио Романо. Италијанскиот новинар објави дека македонецот ќе потпише договор со Валенсија до 2028 година.

Димитриевски во Валенсија ќе дојде на место на грузиецот, Ѓорѓи Мармадишвили кој кариерата ќе ја продолжи во Њукасл или Атлетико Мадрид.

Димитриевски кариерата ја почна во Работнички во 2010 година, а во 2012 премина во Гранада. Една сезона беше на позајмица во Кадиз, а во 2019 стана дел од Гимнастик. Дресот на Рајо Валјекано го носи од 2018 година.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button