СВЕТ

Фејсбук ја одложи одлуката за повторно активирање на налогот на Трамп

Надзорниот одбор на компанијата Фејсбук ја одложи одлуката во врска со можното повторно активирање на сметката на поранешниот американски претседател Доналд Трамп на мрежите Фејсбук и Инстаграм.

Advertisements

На Трамп му беше забранет пристап до Фејсбук во јануари по немирите на Капитол Хил во Вашингтон и неговите најави за време на тие драматични настани, пренесува Би-Би-Си.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button