СПОРТФУДБАЛ

Фердинанд: Белингам подобар од Џерард, Лампард и Сколс

Англискиот репрезентативец Џуд Белингам летово го засили Реал Мадрид од Борусија Дортмунд и веднаш се покажа како големо засилување затоа што на пет меча постигна пет гола.

Белингам доби пофални зборови и од легендарниот дефанзивец Рио Фердинанд, кој го според младито Англичанец со Стивен Џерард, Франк Лампард и Пол Сколс.

„Ќе го споредам со Џерард, Лампард и Сколс, но ќе кажам дека ниту еден од нив не го правеше тоа што му успеа на Белингам. Ќе бидам изненаден ако до крајот на кариерата не освои неколку ‘Златни топки’“, кажа Фердинанд.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button