СПОРТФУДБАЛ

ФФМ, премија 4,5 милиони евра за победа против Португалија!

Македонските фудбалери ќе имаат дополнителен мотив за победа против Португалија во плеј оф натпреварот за СП „Катар 2022“, како што ветија челниците на Фудбалската Федерација 4,5 милиони евра!

Advertisements

Од ФФМ, сметаат дека со оваа награда ќе ги мотивираат фудбалерите да постигнат историски резултат и за прв пат во историјата на фудбалот во Македонија, да бидат меѓу учесниците на Светското Првенство во Катар 2022.

Премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски, пред заминувањето во Порто вети премија од 500 илјади евра, во случај Македонија да се најде во „Катар 2022“.

Сега фудбалерите имаат 5 милиони причини да го дадат максимумот и да го фатат билетот за СП „Катар 2022“.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button