ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

(ФОТО) Мајка со бебе падна во Вардар, ги спасија неколку млади момчиња

Пред неколку моменти мајка со своето дете се лизнала и паднала во реката Вардар, во близина на Музејот, дознава Алсат.

Мајката и детето биле спасени од неколку млади момчиња кои влегле во реката и успеале да ги извлечат.  Количката останала во реката.

Соопштено е дека и мајката и детето се добро и без сериозни повреди.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button