ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

(ФОТО) Тешко повредено дете во Сарај, го удри автомобил

Дете се здоби со тешки телесни повреди откако во него удрил автомобил. Несреќата се случи пред неколку моменти во селото Кондово, во близина на медресата, дознава Алсат. Детето веднаш е пренесено во болница. На местото има полиција која го истражува случајот. Според очевидци до несреќата дошло поради големата брзина со која се движело возилото.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button