СПОРТ

Фудбалер на Евертон уапсен под сомнение за педофилија

Голем скандал го тресе тимот на Евертон и англискиот фудбал откако британската полиција потврди дека е уапсен фудбалер од Евертон под сомнение за педофилија. Англиските медиуми пренесуваат дека станува збор за играчот од Исланд, Гилфи Сигурдсон, кој денеска заедно со сопругата ги избришал сите профили од социјалните мрежи. Англискиот тим официјално не го откри идентитетот на фудбалерот, но потврди дека нивен член е суспендиран сè додека трае полициската истрага.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button