ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

(Видео) Голем пожар во Ченто, гореше куќа

Голем пожар во скопската населба Ченто, на улицата Сава Михајлов попладнево гасеа 18 пожарникари и 8 возила. Засега нема официјални информации која е причината за пожарот. Од Пожарна Скопје информираат дека во15:03 на 193 бил пријавен Пожар во куќа во населбата Ченто на „последна 45-ка”.

Advertisements

„Брзото пристигнување на БППЗ спречено е ширење и зафаќање на повеќе куќи во близина на опжарената куќа (поткровје со деловен објект во самиот кров) Повторно како и СЕКОГАШ на висината на задачата . Интервенирано е со 8 возила и 18 пожарникари“, стои во објавата на Фејсбук.

 

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button