СПОРТФУДБАЛ

Горан Пандев: Ако клубовите не одлучуваат во ФФМ ќе се тргнам настрана

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација и сопственик на прволигашот Академија Пандев, Горан Пандев, се огласи на Инстаграм по одложувањето на денешното прволигашко коло заради снегот и вчерашниот натпревар кој го одигра неговиот клуб.

Advertisements

-Срамно и жално… уште еднаш докажавте дека вие сте нефудбалски луѓе, луѓе што не му мислат добро на македонскиот фудбал, туку ве интересираат само вашите лични интереси и затоа одлуките ви се вакви…Доста се криевте зад резултатите на репрезентацијата, сигурно паметот ви е уште во огромните премии што ги поделивте на наш грб, на грбот на репрезентацијата што гиневме за македонскиот дрес, напиша Пандев.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button