СПОРТ

Холандија без Ван Дајк против Македонија

Холандската фудбалска репрезентација ќе биде без централниот бек Виргил Ван Дајк против Македонија, но и на целото Европско првенство. Веста ја соопшти тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, кој истакна дека Ван Дајк веројатно нема да биде подготвен за европските натпревари и дека во најдобар случај на закрепнување, холандскиот дефанзивец може да биде подготвен на почетокот на следната сезоната во Англија. Холандската репрезентација ќе игра со Македонија на 21 јуни, во третото коло од групните натпреварувања, додека претходно ќе ги предизвика Украина на 13 јуни и Австрија на 17 јуни.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button