ВЕСТИМЕТРОПОЛ

Хороскопски знаци кои се „зависници“ од технологија

Дали поминувате повеќе време во виртуелен отколку во реалниот свет? Дали легнувате и станувате од кревет со компјутер или мобилен телефон? Ако барате изговор за тоа, обвинете ги ѕвездите. Некои знаци имаат особено изразена склоност кон современи технологии, без кои не можат да го замислат денот.

Advertisements

Водолија
Водолијата ја сака технологијата и без неа не можам да го замисли денот. Тие секогаш се во тек со технолошките иновации, новите гаџети, најновите модели на мобилни телефони и компјутерите од најновата генерација.

Близнаци
Близнаците ги сакаат најновите уреди, но најмногу од сè, тие сакаат да поминуваат време на социјалните мрежи и честопати ќе изгубат време на тој начин. Тој честопати ќе ги игнорира луѓето и настаните околу него поради светот што се случува на телефон или компјутер.

Стрелец
Стрелците сакаат нови работи и внимателно ги следат сите настани во светот на технологијата. Тие секогаш го чуваат мобилниот телефон со себе. Тие се одлични во комбинирање на технологијата со природата и надворешниот свет. Постојаната потреба за подобра „машина“ или понапреден софтвер е карактеристична за овој знак.

Овен
Овните се многу зависни од технологијата. Ова се луѓето што ќе ги видите како проверуваат е-пошта или соодветствуваат дури и зад воланот. Технологијата на овните работи како дрога и тие се чувствуваат одлично кога се онлајн.

Шкорпија
Припадниците на овој знак можат да бидат опседнати со технологијата во која често наоѓаат засолниште. Тие често го занемаруваат приватниот живот поради социјалните мрежи. Тешко можам да замислам ден без Интернет, е-пошта или СМС-пораки.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button