КОШАРКАСПОРТ

Индијана Пејсерс, први финалисти од Источната Конференција

Кошаркарите на Индијана Пејсерс се првите финалисти од Источната конференција во новото натпреварување  – НБА Куп.

Индијана го победи Бостон во полуфиналето со 122:112. Халибартон мечот го заврши со 26 поени, 10 скока и 13 асистенции, Хилд додаде 21 поен, а Тарнер 17 со 10 скока.

На другата страна Тејтум постигна 32 поени, Браун два помалку.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button