ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Изречени 304 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 304 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Advertisements

Казната за овој прекршок изнесува 20 евра.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button