ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Изречени 368 санкции за неносење маска

На територијата на државата последново деноноќие регистрирани се 368 прекршоци на мерката за неносење лична заштита на лицеинформираат од Министерството за внатрешни работи.

Advertisements

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19. Казната за овој прекршок е 20 евра.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button