СПОРТФУДБАЛ

ВИДЕО / Јуве се врати на второто место, минимална победа над Лече

Јувентус се „рехабилитираше“ по шокантниот 4:2 пораз од Сасуоло, за во првиот меч од шестото коло во Серија А да осигура минимална 1:0 победа над Лече. Клучниот момент на мечот беше во 57. минута, кога по една мешаница пред голот на гостите, Адриен Рабио му асистираше на Аркадијуш Милик, кој ги осигура трите поени за тимот на Масимилијано Алегри.

Јуве сега се втори на табелата со 13 поени, два помалку од лидерот Интер, кој, секако има меч помалку, додека за Лече ова е прв пораз во одличниот старт на сезоната и се на четвртото место со 11 поени.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button