КОШАРКА

Кевин Дјурант е најплатениот спортист меѓу 11-те илјади олимпијци во Токио

Според познатото американско списание „Форбс“, кошаркарот на Бруклин Нетс, Кевин Дјурант е најплатениот спортист меѓу 11-те илјади олимпијци во Токио. Дјурант заработил 75 милиони долари во текот на минатото лето, што вклучува и приходи од разни спонзори, освен годишната плата. На второто место е Наоми Осака, тенисерка од Јапонија со заработка од 60 милиони долари.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button