КОШАРКАСПОРТ

Клиперси најдоа ,,лек,, за Јута

Заврши серијата победи на Јута Џез откако тие со 116-112 загубија на гостувањето кај Лос Анџелес Клиперс. Јута во Лос Анџелес отпатува со серија од девет победи по ред и 20 триумфи од последните 21 меч, но го положи оружјето пред Клиперс. Тоа беше шестиот пораз на Јута во 30 меча оваа сезона.Најдобар во составот на Клиперс беше Ленард со 29 поени, кај Јута Мичел постигна 35, Богдановиќ 23.

Резултати:

- Advertisement -

 

Кливленд – Денвер 103:120

Орландо – Голден стејт 124:120

Бостон – Атланта 121:109

Филаделфија – Чикаго 112:105

Мемфис – Детроит 109:95

Милвоки – Оклахома 98:85

Њу Орлеанс – Феникс 114:132

Минесота – Торонто 81:86

ЛА Клиперс – Јута 116:112

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button