ЗАБАВАМЕТРОПОЛ

Кои се најчувствителните хороскопски знаци?

Има и такви кои на критиките реагираат со мрчење или плач. Некои хороскопски знаци се почувствителни од другите. А кои се најчувствителните хороскопски знаци?

Сите хороскопски знаци имаат уникатни карактеристики и споделуваат особини со мала група други знаци. Треба внимателно да се шегувате во нивно присуство, бидејќи тие можат сè да сфатат лично и никогаш повеќе нема да разговараат со вас.

Луѓето родени под овие знаци знаат да бидат многу лути и мрзливи. Дури и ненамерните критики, забелешки или набљудувања во погрешно време можат да ги повредат нивните чувства. Сите нивни поплаки се засноваат на суптилна чувствителност.

Ова се најчувствителните знаци на зодијакот

Рак
Најчувствителен знак. Родените под соѕвездието Рак се раздразливи и чувствителни. Ова ги води до големи страдања поради секој неразбран збор. Ракот не пропушта ништо, а ако е навреден, почнува да се лути и не зборува додека не дојде извинување. Тој ќе биде навреден, дури и ако не сте имале намера да го омаловажувате. Обично Ракот страда во тишина и станува очаен, но понекогаш знаат да возвратат.

Риби
На второ место се Рибите кои се особено чувствителни на критики и многу страдаат поради тоа. Со Рибите мора да бидете внимателни и да го измерите секој збор. Нивната огорченост се изразува во солзи: колку повеќе се навредени, толку повеќе солзи. Сепак, Рибите брзо му простуваат на насилникот, главната работа е тој да изразува жалење. Луѓето од овој хороскопски знак ретко тргнуваат во директна офанзива, но немојте да се изненадите ако наеднаш исчезнат од вашиот живот. Ако ова се случи, има причина, сетете се на вашата последна критика кон нив.

Шкорпија
Шкорпијата обично реагира на критиките со напад. За разлика од другите, почувствителни знаци на Зодијакот, Шкорпијата не се повлекува во себе и не лее солзи залудно. Шкорпијата напаѓа контра – навредува и критикува многу остро, дури и непотребно претерано.

Всушност, Шкорпијата прво издржува, па експлодира и може да ве шокира со својата неочекувана реакција. Ако се најдете во расправија со Шкорпија, треба да знаете дека таа се чувствувала навредена вчера или завчера, па дури можеби и минатата недела, но дури сега зборува за тоа. Затоа, побарајте ја причината, за нивното однесување, во минатото.

Лав
Лавот е чувствителен знак, но напорно се труди да ги прифати критиките и дури е горд што се труди. Но, на крајот реагира со напад. Во кавгите Лавот секогаш го има последниот збор. Што треба да направите? Никогаш не се расправајте со Лавот, особено ако го сакате.

Можна е конструктивна критика, но внимавајте на начините: немојте да го натерате да се чувствува нападнат или да му ја повредите гордоста. Во спротивно, тој ќе стане мрзлив и раздразлив и ќе почне да бара признание на друго место.

Овен
Реакцијата на Овен на навреда обично е импулсивна. Ако биде нападнат, нема да си ги лиже раните, туку ќе одговори многу остро, за што ќе зажали во иднина. Ако сте Овен, мој совет е добро да размислите и да изброите до десет пред да кажете било што (дури и ако сте многу лути и разочарани).

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button