СПОРТ

Коман ја прослави шестата титула по ред во дресот на Баерн Минхен

Кингслеј Коман е фудбалер на титули во фудбалот. Коман, за време на викендот ја прослави шестата титула по ред во дресот на Баерн Минхен, додека претходно има освоено титули со ПСЖ и Јувентус. Во парискиот тим, во првите две сезони освои два трофеи од францускиот шампионат иако играше само на три натпревара. Освои ист број на титули со Јувентус во Серија А, пред да биде префрлен во баварскиот тим. Баерн вчера ја потврди десеттата последователна титула во Бундеслигата, додека ист број титули забележаа и фудбалерите Томас Милер и Давид Алаба, надминувајќи го Франк Рибери, кој имаше 9 титули со Баерн, пред да се пресели во Фиорентина.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button