МЕТРОПОЛ

Компанијата Nothing, доаѓа со телефон

Компанијата Nothing, доаѓа со телефон

Компанијата „Nothing“ дополнително ја разгорела фантазијата на љубителите на технологијата, воочи премиерата на нивниот телефон.

Advertisements

На социјалните мрежи се појави фотографија од „Nothing 1“, а прво што „паѓа в очи“ е транспарентната футрола.

Како изгледа?

Стаклото не ги открива компонентите на уредот туку заштитните панели.

Гледаме модул со две камери, бочни копчиња за зголемување и намалување на звукот и отвор за бочно полнење, за што се шпекулира од почетокот.

Доколку треба да им веруваме на гласините, телефонот ќе поседува 6.55-инчен OLED екран (резолуција 1080х2400), батерија со капацитет од 4.500 mAh, 8GB RAM-меморија и најмалку 128GB простор за собирање податоци.

Покрај snapdragon процесорот, најавен е и NothingOS (модифицирана верзија на Андроид), така што љубителите на телефонот со нетппение го очекуваат 12 јули кога е закажа премиерата за телефонот.

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button