ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Ковачевски ги кажа приоритетите на новиот владин кабинет

Клучен и прв приоритет на новиот кабинет ќе биде справување со енергетската криза, рече мандатарот за состав на новата влада, Димитар Ковачевски, на прес конференцијата во Собранието по врачувањето на имињата на предлог министри во новиот кабинет.

„Втор приоритет е задржување на животниот стандард на граѓаните и на компаниите и трето е исполнување на целите во однос на големите инфраструктурни проекти“, рече Ковачевски.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button