ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Ковачевски: Преговарачката рамка предвидува уставните измени да стапат во сила за време на Втората меѓувладина конференција

Преговарачката рамка предвидува уставните измени да стапат во сила во моментот на одржување на Втората меѓувладина конференција, а сѐ останато е прекршување на таа рамка, вели во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат премиерот Димитар Ковачевски, запрашан за барањето на ВМРО-ДПМНЕ, евентуалните уставни измени да стапат во сила штом земјата влезе во ЕУ.

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button