ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Ковачевски: Веќе е апсолвирано дека изборите ќе бидат редовни

Веќе е апсолвирано дека изборите ќе бидат редовни, а за тајмингот може да се разговара, рече денеска, во одговор на новинарско прашање, премиерот Димитар Ковачевски.

„Во однос на изборите, имаме јасен став. Апсолвирано е дека ќе бидат редовни, а во однос на тајмингот, тоа е нешто коешто може да се разговара. Во однос на тоа кој месец ќе бидат, тоа е согласно со роковите во Собранието. Сметам дека треба да седнат претставници на политичките партии, на работно ниво, да можат да разговараат за деталите“, рече Ковачевски.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button