КОШАРКА

Лејкерси го започнуваат „ловот“ по двете НБА ѕвезди

Лос Анџелес Лејкерс, по разочарувачката сезона, каде беа елиминирани во четвртфиналето од плејофот од Феникс Санс, започна да размислува за новата сезона. Според американските медиуми, Лејкерси го гонат Крис Пол, кој оваа сезона играше со Феникс, додека второто име на списокот е Расел Вестбрук, кој игра со Вашингтон. Ако за првиот, зделката е полесна, за да се обезбедат услугите на Вестбрук, тимот на Лејкерс може да се откаже од Денис Шредер, Кајл Кузма или Талеон Хортон-Такер.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button