РАКОМЕТСПОРТ

Лига на Шампиони, ракометарите на Вардар против Веспрем

Македонскиот ракометен шампион Вардар со пораз ги заврши натпреварите од групната фаза во  Лигата на шампиони откако беше поразен од Мешков Брест со резултат 32-36. „Црвено-црните“ ги завршија натпреварите на 7-то место, пред Елверум, во групата А. Врз основа на пласманот по групи, Вардар, во осминафиналето  ќе се соочи со силниот тим на Веспрем. На другите средби Фленсбург игра против Загреб, ПСЖ со Целје, Мешков Брест против Мотор Запорожје. Во меѓувреме, тимот на Порто, во осминафиналето  ќе игра против Алборг, Пик Сегед против Кил, а Барселона ќе се соочи со Елверум. Првите натпревари  ќе се одиграат на 31 март и 1 април, а реваншите на 7 и 8 април.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button