СПОРТ

Македонија со два претставници на Балканското првенство

Во организација на Турската федерација викендов во Истанбул ќе се одржи Балканско првенство за атлетика во сала. На шампионатот учество ќе земат 22 земји членки на Балканската федерација со околу 250 учесници.

Македонската делегација предводена од селекторот Кристијан Кајчевски ќе ја претставуваат нашите најдобри сениори Дарио Ивановски во дисциплината 3.000 метри и Јован Стојоски во дисциплината 400 метри.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button