СПОРТФУДБАЛ

Милан пет месеци без Флоренци

Милан пет месеци без Флоренци

Фудбалерот на Милан, Алесандро Флоренци, ќе отсуствува најмалку пет месеци од теренот, потврди клубот од „Сан Сиро“. Десниот бек замина на операцијата на скинатата тетива, а рехабилитацијата ќе трае до крајот на јануари.

31-годишниот Флоренци се повреди на натпреварот меѓу Сасуоло и Милан (0:0) од италијанското првенство на крајот на август.

Флоренци оваа сезона одигра два натпревари за Милан.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button